Térítési díj, tandíj

A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény, valamint a törvény végrehajtásáról szóló 229/2012. (VIII. 28.) Korm. rendeletben (továbbiakban rendelet) foglaltakból eredően, az alapfokú művészeti iskolában, így zeneiskolánkban is térítési díjat.- vagy tandíjat kell fizetni a szolgáltatások igénybevételekor.
Az, hogy ki fizet térítési díjat és kinek kell tandíjat fizetni, mennyi a térítési díj ill. a tandíj, azt rendelet 33 - 36 paragrafusai szabályozzák. Mértékéről az egy főre jutó költségek alapján a helyi illetékességű tankerület dönt.
A díjak megállapítása során, a növendék tanulmányi eredményét is figyelembe véve, szociális alapon, kedvezmények adhatók.
A kedvezmény igénybevételéhez kérvény és jövedelem gazolások benyújtása szükséges, melyről az igazgató dönt.
A kérvények benyújtásához és a jövedelem igazoláshoz iskolánkban formanyomtatványok állnak rendelkezésre, melyeket az iskolatitkárságon lehet igényelni nyitvatartási időben, de letölthetők iskolánk honlapjáról is.
A kérvények benyújtási határideje:
Minden tanítási év október 1.
A díjak megfizetése általában félévi időszakra történik, lehetséges részletfizetés kérése is havi vagy negyedéves fizetésekre.
A KLIK Marcali Tankerülete által megállapított térítési díjak és tandíjak, valamint a szociális alapon megállapítható összegek letölthető táblázatunkban megtekinthetők.
A díjak fizetésének határideje:
1. félév: Október 15
2. félév Március 15.

KLIK elnöki utasítása a térítési- és tandíjakról. Hatájos 2015. augusztus 28-tól.

A térítési díjjal kapcsolatos iskolai dokumentumok lentebb megnyithatók, letölthetők.
SelectionFile type iconFile nameDescriptionSizeRevisionTimeUser
Ĉ